Politické debaty, aneb u čeho se dobře usíná

Každý týden ze soboty na neděli si přivydělávám na brigádě – v distribuci novin. Ne snad, že bych je rozvážel, ale pracuji tam a těch pár peněz se studentovi hodí. Vracím se domů kolem druhé až třetí hodiny a vždy před spaním si pouštím televizi.

Nedávno jsem při listování neobjevil žádný zápas NHL – oblíbenou zábavu, při které usínám snad každý týden. U hokeje to chvíli trvá, než člověk usne, ale alespoň občas uvidí trochu pohlednějších zápasů, než se hrají u nás. Vzhledem k tomu, že jsem byl už hodně unaven, hledal jsem v TV něco, u čeho bych usnul rychle – snad jen podotknu, že víceméně nikdy neusínám se zhasnutou televizí, zřejmě síla zvyku.

… a pořad přímo stvořený k usínání jsem našel – vysílání záznamu zasedání Poslanecké sněmovny. Lidé často nadávají na to, že politici v parlamentu jen spí a že nic nedělají. Ale řekněte mi – vám by se nechtělo usínat u toho, když ministr zemědělství Gandalovič asi deset minut rozpravuje nad koncepcí registrace sadby obilovin, či o čem to vlastně mluvil. Vydržel jsem ho poslouchat kupodivu celou, dobu – zajímalo mě, jestli z toho vznikne něco kloudného. Nezvniklo. Poslanci se dostali k hlasování a u toho už jsem mohl klidně spát, což se mi ostatně celou dobu již chtělo. Aspoň vím, že příště můžu nad vážnými tématy našich zákonodárců nerušeně zdrhat do říše snů.

One comment on “Politické debaty, aneb u čeho se dobře usíná

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>