Prodej lístků na jméno – řešení výtržností na stadionech?

V neděli se hrálo první kolo fotbalové Gamrbinus ligy po zimní přestávce. S novými pravidly. Ne snad fotbalovými, ale bezpečnostními. Na stadionech nově nehlídkuje Policie ČR, ale o pořádek se starají bezpečnostní služby. Hned v tomto prvním víkendovém kole nový systém zklamal – při rizikovém utkání Brna s Baníkem Ostrava. A to ještě před začátkem zápasu. Již bylo napsáno několik článků o tom, že chuligáni se pořádkové služby nebojí, že z ní nemají takový respekt. Proti obrněným policistům, neboli autoritě, která narozdíl od pořadatelů má i pravomoce si toho výtržní fanoušci tolik nedovolí.

Vedení Baníku přišlo s novinkou, která by měla situaci vyřešit. Již kdysi tento model zkoušeli na jednom ze zápasů v pohárové Evropě a osvědčil se: prodávání lístků fanouškům pouze po předložení průkazu totožnosti. Jeho jméno je poté natisknuto na vstupenku a slouží pořadatelům soupeře k případnému zamezení vstupu osoby na stadion.

Ostravští funkcionáři se již dohodli se zástupci Slavie, kde Baník hraje 9. března. Problém může podle mě nastat v tom, že nikdo neví, co bude dělat takový pořadatel, když se okolo něj shlukne několik „skalních příznivců“, kteří se budou domáhat vpuštění svého kamaráda na stadion a klidně všemi způsoby.

Je hodně zápasů, na které není zásahu Policie ČR potřeba, avšak je třeba si uvědomit, že jde i o obyčejné fanoušky, co jdou na fotbal kvůli radosti z pohledu na hru, nebo s vidinou párku a piva. Hlavně kvůli takovýmto obyčejným fandům by měla PČR na vytipovaných rizikových zápasech hlídkovat a to bezplatně. Vždyť může jít koneckonců o zdraví kohokoliv, kdo se na stadion odváží vstoupit.

Ostatně … zajímalo by mě, jak dopadne – z pohledu bezpečnosti – zápas Baníku třeba se Spartou.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>