Jak RSS čtečka zefektivňuje práci …

Nevím, jestli jste si tohoto jevu už všimli, ale mě se zdá, že od doby co používam RSS čtečku, se výrazně zefektivnila moje práce. V poslední době neoplývám zrovna aktivitou a když je něco potřeba udělat, snažím se vyhledat všemožné jiné aktivity, které by práci odsunuli. Aneb kolik práce bych neudělal proto, abych nepracoval :)

Dřív jsem byl schopen pokaždé, když už sem se blížil k práci, si zapnout nějaké zprávy, jen abych si už poněkolikáté přečetl to samé a zjistil, že se nic moc nového neděje. Od doby, co používám RSS čtečku se toto změnilo. Každou zprávu čtu pouze jednou (ne, neotvírám si každou zvlášť, opravdu čtu většinou jen nadpisy). Takže se dostanu dřív k práci a víc toho stihnu.

Jako čtečku používám Google Reader. Má příjemné prostředí a ostatně jako všechny služby od Googlu – podle mého názoru – i povedenou ergonomii. Takže ji vřele doporučuji. Má alespoň pro mě jednu velikou výhodu – není to další z programů, u kterého bych musel dvakrát do týdne přenastavovat proxy (bohužel pendluji vždy mezi prostředím s a bez proxy-sítě). A tak si ji vždy nastavím pouze v prohlížeči a v QIPu a mam vystaráno.

Takže kolem a kolem nutno uznat, že čtečky jsou vynikajícím nástrojem, který se zřejmě každému z nás v této stresové době budou hodit :)

Dodatek: Napadlo mě, že byste se mohli ptát, jestli GReader otevírám tak často jako stránku se zprávama. Odpověď je ne, používám jednoduché rozšíření Firefoxu: Google Reader Watcher :)

2 comments on “Jak RSS čtečka zefektivňuje práci …

  1. Pokud používáš něco chytřejšího než je QIP, stačí ti přenastavit proxyny jen jednou..

  2. Až tak? Sakra to ani nevim… Samozřejmě sem to tušil v linuxu, když sem používal Pidgin, ale na win?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>