Získávají facebookové aplikace „moc“?

O „zákeřnosti“ facebookových aplikací již toho bylo napsáno hodně. Nejen, že jim každý druhý automatickým povolením přístupu k profilu de facto dovolí stahování dat o dané osobě. Ještě k tomu se zřejmě aplikacím podařilo získat přístup na Facebook Chat, ze kterého vesele posílají spam, na který už jsme si zvykli například u v Česku populárního ICQ.

Nedlouho po oficiálním vstupu Facebook Chatu do jabberových sítí (i když neveřejně, tzn. nemůžete si povídat s kamarády z jiných jabberových serverů) mě překvapil jeden kontakt, který mi poslal následující zprávu:

facebook1

Po otevření odkazu na mě čekala zajímavá až lákavá stránka, která mě měla přimět k „přihlášení na facebook“:

fake_facebook

Proto, jak už jste určitě četli na webu milionkrát, dávejte si na tyto stránky pozor. Ano, vím, tahle stránka není vůbec povedená, styl „facebooku“ je oproti dnešku zastaralý, ale věřím, že kdyby se tento spam více rozšířil mezi lidi, hodně lidí by prostě naťukaly své jméno a heslo, za což by jim programátoři dané stránky jistojistě poděkovali.

Je také možné, že daná osoba, prostřednictvím jíž mi byla zpráva zaslána, někde svoje heslo omylem vyťukala a poskytla ho tak spammerům sama. Kdoví.

5 comments on “Získávají facebookové aplikace „moc“?

  1. něco podobného se jeden čas šířilo i na Steamu, s tím rozdílem, že doprovodný text byl v češtině… kdepak od sociálních sítí ruce pryč, je to jenom zlo :)

  2. No lidi jsou hloupí a ti chytřejší to využívají… Stádo, které tupě klikne na všechno..

    Mě teď třeba chodí notrifikace, že někdo komentoval na mé fotce a když na to kliknu, chce to povolit přístup do nějaké aplikace… :D

  3. Tak jako to neni podle mě žádná přímá forma spamu, to si prostě někdo založí aplikaci, co přátelům a přátelům přátel rozesílá notifikace se zavádějícím textem a podobnou/stejnou ikonkou…

  4. „Is there really no way to transfer my VC and Wii – Ware games from my Wii to another. Each program will have a box with a checkmark, find the programs you’d like to uninstall and uncheck that box. Even when things seem hopeless, Kiko’s narration provides some great comedy relief.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


*

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>